Oral katma gücü baş ağrısı kabartma: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

GENEL ADI (S): ASPİRİN / asetaminofen / CAFFEINE

Bu ürünün bir madde asetaminofen olduğunu. Çok fazla asetaminofen alarak ciddi (muhtemelen ölümcül) karaciğer hastalığına neden olabilir. Yetişkinler günde asetaminofen 4000’den fazla miligram (4 gram) almamalıdır. karaciğer sorunları ve çocukları ile insanlar daha az asetaminofen almalıdır. çok asetaminofen almak için güvenli olduğunu nasıl doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

önce doktorunuza veya eczacınıza sormadan başka bir ilaç içeren asetaminofen ile kullanmayın. Asetaminofen (örneğin ağrı / ateş uyuşturucu veya öksürük -ve soğuk ürünler gibi) birçok reçetesiz ve reçeteli ilaçlar bulunmaktadır. onlar asetaminofen içerip içermediğini tüm İlaçların üzerindeki etiketleri kontrol edin ve emin değilseniz eczacınıza danışınız.

Eğer çok fazla asetaminofen (aşırı doz) almak eğer iyi hissetseniz bile, hemen tıbbi yardım alın. Doz aşımı belirtileri arasında bulantı, kusma, iştah kaybı, terleme kaybı, mide / karın ağrısı, aşırı yorgunluk, sararma gözleri / deri ve koyu idrar içerebilir.

karaciğeri zarar verebilir özellikle asetaminofen ile birlikte günlük alkol kullanımı,. alkol kullanmayın.

Bu ürün, aspirin, asetaminofen, ve kafein bir kombinasyonudur. Bu tür (migren), kas ağrıları, diş ağrısı, adet krampları, veya baş ağrısı gibi durumlardan kaynaklanan ağrı, geçici rahatlama için kullanılır. Aspirin ve asetaminofen bazı doğal maddeler yapma vücudunuzun tutarak ağrıyı hafifletmek. Kafein aspirin ve asetaminofen etkilerini artırmaya yardımcı olur.

Ayrıca bölümüne Uyarı bakın.

kendini tedavi için over-the-counter ürün alıyorsanız, bu ilacı almadan önce ürün paketinin üzerindeki tüm talimatları okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa, eczacınıza danışınız. Doktorunuz bu ilacı reçete varsa belirtildiği gibi, götürün.

doktorunuz tarafından yönetmen olarak ağız yoluyla bu ilacı veya ürün paketi yönergeleri izleyin. Doktorunuz aksi yönlendirir sürece bu ilaç ile (8 ons / 240 mililitre) su dolu bardak içilir. Bu ilaç tablet formu kullanarak iseniz bu ilacı çektikten sonra, en az 10 dakika boyunca aşağı yalan söylemez. üzgün mide oluşursa, yiyecek ya da süt ile alabilir.

dozaj sağlık durumunuz ve tedaviye yanıt dayanmaktadır. dozunuzu artırabilir ya da daha sık bu ilacı kullanmak ya da yönlendirilmiş daha uzun süre bırakmayın. 3 günden fazla süren uzun 10 gün süren ağrı veya ateş Bu ürünü kullanmayın. en düşük dozda kullanın. Daha fazla bilgi için lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Eğer (bir düzenli olarak) “gerektiği gibi” bu ilacı varsa, bunlar acı ilk işaretleri olarak kullanılan eğer ağrı kesici ilaçlar ortaya en iyi şekilde çalışır hatırlıyorum. Ağrı kötüleşti kadar beklerseniz, ilaç da çalışmayabilir.

vücutta ani görme değişiklikleri bir tarafında, zayıflık konuşma pelteleßmesi: Eğer baş ağrısı için bu ürünü alıyorsanız siz de varsa, hemen yardım isteyin. Bu ürünü kullanmadan önce, varsa bir doktora veya eczacıya danışın: günlük baş ağrısına; 5 yaş sonrasında ilk baş ağrısı; Her zamanki baş ağrısı daha şiddetli ya da farklı bir baş ağrısı; baş ağrısı, öksürük veya kaynak;, kafa travması nedeniyle; Kalıcı / şiddetli kusma, ateş ve ense sertliği ile bir baş ağrısı. Migren baş ağrısı rahatladım değilse doktorunuza veya eczacınıza danışınız ya da ilk dozdan sonra kötüleşir eğer.

senin durum devam ederse veya (uzağa gitmek ya da kötüleşir değil, örneğin yeni ya da alışılmadık semptomlar, kızarıklık veya ağrılı alan, ağrı veya ateş şişlik) kötüleşir ise, doktorunuza danışın.

Ayrıca bölümüne Uyarı bakın.

Bulantı, kusma, mide rahatsızlığı, sorun uykuya dalmakta ya da titrek / sinir hissi oluşabilir. Herhangi bir bu etkilerin devam ederse veya artarsa ​​hemen doktorunuza veya eczacınıza bildiriniz.

Doktorunuz bu ilacı kullanmaya yönelik ise, o size fayda yan etki riski daha fazladır karar olduğunu hatırlıyorum. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ilaç durdurmak ve hemen bu ciddi yan etkilerden herhangi meydana gelirse doktorunuza bildiriniz: şiddetli baş dönmesi, bayılma, kalıcı ya da mide ağrısı, kulak çınlaması, kahve telvesi, siyah / kanlı dışkı gibi görünüyor kusmuk kötüleşen kaybı işitme, düzensiz / hızlı kalp atışı, idrar miktarında değişiklik, enfeksiyon (örneğin, kalıcı boğaz ağrısı veya ateş), kolay morarma / belirtileri kanama.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon olasılığı, ama çıkması durumunda hemen tıbbi yardım isteyin. ciddi bir alerjik reaksiyon belirtileri şunlar olabilir: döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi, sıkıntı nefes.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

Ayrıca bölümüne Uyarı bakın.

Bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya i alerjiniz varsa eczacınızı; veya aspirin ya da diğer NSAID (örneğin, ibuprofen, naproksen, selekoksib; ya da kolin salisilat gibi diğer salisilatlar (için veya acetaminophe için veya kafein için ya da başka herhangi bir alerjiniz varsa Bu ürün hangi can, inaktif maddeler içerebilir. alerjik reaksiyonlar veya başka sorunlara neden olabilir. daha fazla bilgi için eczacınıza danışın.

aspirine duyarlı astım (aspirin ya da ibuprofen gibi diğer NSAİİ, naproksen aldıktan sonra akıntısı / tıkanıklığı burun nefes kötüleşen bir geçmişe): Aşağıdaki tıbbi durumu varsa, bu ürün kullanılmamalıdır.

Astım bazı kan bozuklukları (örneğin, anemi), kanama veya kan pıhtılaşma sorunları (örneğin, hemofili, düşük trombosit sayısı), ülser, gut, kötü kontrollü diyabet: bu ilacı kullanmadan önce, özellikle içinde, doktorunuza söyleyin ya da tıbbi öykü eczacı , böbrek veya karaciğer hastalığı, burun büyümeler (nazal polipler), anksiyete bozuklukları, uykusuzluk, kalp hastalığı (örneğin, aritmi), yüksek tansiyon, mide problemleri (örn, mide ekşimesi, mide ya da mide ağrısı) gitmez uzak veya devam etmektedir.

Bu ürünün güvenli kullanımı hakkında bilgi almak için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

cerrahi veya (örneğin bir kalp stres testi veya alışılmadık hızlı kalp atışı varsa normal kalp ritmini geri yüklemek için bir prosedür gibi) bazı tıbbi prosedürleri bulunmadan önce, doktorunuza veya diş hekiminize Bu ilacı kullanmak ve kullanmak hakkında tüm ürünleri (haber ) reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere.

Bu ilaç mide kanamasına neden olabilir. Özellikle bu ilaç ile kombine alkol ve tütün günlük kullanımı, mide kanaması riskini artırabilir. alkolden uzak durun ve sigarayı bırakmak. Daha fazla bilgi için lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Büyük yetişkin bu ilaç, özellikle mide / bağırsak kanaması ve ülser, karaciğer sorunları ve sorun uykuya dalmakta yan etkilerine daha duyarlı olabilir.

Çocuklar ve az, 18 yaşında gençler aspirin kullanmak gerekir, aspirin içeren ya da ilk bir doktora danışmadan grip belirtileri veya suçiçeği için bu ürünü olarak aspirin ile ilgili ilaçlar. Reye sendromu olarak bilinen nadir fakat ciddi bir hastalık oluşabilir. Eğer bulantı ve kusma ile davranış değişiklikleri fark ederseniz hemen doktorunuza bildiriniz.

Bu üründeki Aspirin gebelik sırasında kullanılması tavsiye edilmez. Doğum sırasında yüzünden olası zararın bir doğmamış bebek ya da sorunlara gebeliğin son 3 ay boyunca bu ürünü kullanmayın. Eğer veya hamile olabileceğini düşünüyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışın. Bu ilacı alırken hamile kalırsanız hemen doktorunuza bildiriniz.

Bu ürün anne sütüne geçer ve emzirilen bebekte istenmeyen etkileri olabilir. emzirme önce doktorunuza danışın.

Ayrıca bölümüne Uyarı bakın.

Eğer doktorunuzun yönlendirmesi altında bu ilaç alıyorsanız, doktorunuza veya eczacınıza zaten olası ilaç etkileşimleri farkında olabilir ve onlar için size izleme olabilir. Başlatmak, durdurmak ya da ilk doktorunuza veya eczacınıza danışmadan önce herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

(Yan Etkiler bölümünde de yetişkin maksimum günlük doz bilgilere bakın.)

ketorolak, mifepriston: çok ciddi bir etkileşim meydana gelebilir, çünkü bu madde, aşağıdaki ilaçlar ile kullanılmamalıdır.

Şu anda yukarıda sıralanan bu ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız, bu ürünü başlamadan önce doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

bu ilacı kullanmadan önce, özellikle, sen kullanabilir tüm reçeteli ve reçetesiz ürünleri doktorunuza veya eczacınıza söyleyin: asetazolamide, simetidin, kortikosteroidler (örneğin, prednizon), gut ketokonazol, metotreksat, bazı ilaçlar (örneğin, probenesid, sülfinpirazon), anti-nöbet ilaçlar (örneğin, karbamazepin, fenitoin, valproik asit), vemurafenib.

Son zamanlarda bazı canlı aşılar (örneğin, suçiçeği aşısı, grip burun aşısı) aldıysanız bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Ayrıca kanamaya neden olabilir diğer ilaçlarla birlikte alındığında, bu ilaç kanama riskini artırabilir. Örnekler diğerleri arasında anti-trombosit klopidogrel gibi ilaçlar, bu tür dabigatran / enoksaparin / warfarin olarak “kan sulandırıcı” yer alıyor.

Birçok ağrı kesici / ateş düşürücüler ihtiva dikkatle beri tüm reçeteli ve reçetesiz ilaç etiketleri kontrol edin (asetaminofen, ibuprofen, selekoksib, naproksen gibi aspirin, ya da NSAID) ve bu ürünle birlikte alındığı takdirde, yan etkileri riskini artırabilir. Doktorunuz (genellikle 81-325 miligram günde dozlarda), kalp krizi veya inme önlenmesi için düşük doz aspirin almanızı yönetti Ancak, doktorunuz aksi talimat verilmediği sürece alarak devam etmelidir. Daha fazla bilgi için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bu ilaç belirli tıbbi / laboratuvar testleri (örneğin, bazı idrar şeker testleri, dipiridamol-talyum görüntüleme testleri) etkileyebilir. emin laboratuvar personeli olun ve doktorlar bu ilacı biliyorum.

Bu belge, tüm olası etkileşimleri içermez. Bu nedenle, bu ürünü kullanmadan önce, kullandığınız tüm ürünlerin doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Sizinle birlikte tüm ilaçların bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile liste paylaşın.

Aşırı dozda şüpheleniliyorsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Doz aşımı belirtileri boğaz ve mide, mide / karın ağrısı, aşırı yorgunluk, sararma gözler / deri, kulak, hızlı / sığ nefes, düzensiz / hızlı kalp atışı zil olarak bulantı, kusma, iştah kaybı, terleme, yanma ağrı içerebilir idrar, koyu renkli idrar, konfüzyon, ajitasyon, nöbet, bilinç kaybı miktarı değişir.

Başkaları bu ilaç paylaşmayın.

Eğer yüksek dozlarda, laboratuar ve / veya tıbbi testler uzun bir süre ya da düzenli olarak bu ilacı kullanırsanız (örneğin, karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri) yan etkileri izlemek için yapılabilir. Daha fazla bilgi için doktorunuza danışın.

Bu ürün kafein alarak içerdiğinden yatmadan yakın uykuya size sıkıntı verebilir. Bu ürünü alırken kafein içeren ilaçlar, gıdalar veya içeceklerin kullanımını sınırlayın. Eğer çok fazla kafein alırsanız, sinir ya da sinirli hale sorun uyku, ya da hızlı kalp atışı olabilir.

Eğer baş ağrısı için bu ürünü alıyorsanız, bu sizin baş ağrıları tetikleyebilir belirli gıdalar önlemek için en iyisidir. stres azaltma programlarının, egzersiz ve diyet değişiklikleri gibi yaşam tarzı değişiklikleri baş ağrıları önlemek yardımcı olabilir. size fayda olabilir yaşam tarzı değişiklikleri hakkında doktorunuza veya eczacınıza konuşun.

Bu ilacı düzenli almak ve bir dozu atlarsanız, kısa sürede hatırlıyorum olarak almak. bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak ve normal dozaj programı devam ettirin. yetişmek için doz çift etmeyin.

ışıktan ve nemden 59-86 derece F (15-30 ° C) arasında oda sıcaklığında saklayınız. banyoda saklamayın. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. güvenle ürünü elden çıkarmak konusunda daha fazla bilgi için ya da yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.