-asetasit-metilester-kodein ağız: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

GENEL ADI (S): kodein fosfat İLE asetaminofen

Bu ürünün bir madde asetaminofen olduğunu. Çok fazla asetaminofen alarak ciddi (muhtemelen ölümcül) karaciğer hastalığına neden olabilir. Yetişkinler günde asetaminofen 4000’den fazla miligram (4 gram) almamalıdır. karaciğer sorunları ve çocukları ile insanlar daha az asetaminofen almalıdır. çok asetaminofen almak için güvenli olduğunu nasıl doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

önce doktorunuza veya eczacınıza sormadan başka bir ilaç içeren asetaminofen ile kullanmayın. Asetaminofen (örneğin ağrı / ateş uyuşturucu veya öksürük -ve soğuk ürünler gibi) birçok reçetesiz ve reçeteli ilaçlar bulunmaktadır. onlar asetaminofen içerip içermediğini tüm İlaçların üzerindeki etiketleri kontrol edin ve emin değilseniz eczacınıza danışınız.

Eğer çok fazla asetaminofen (aşırı doz) almak eğer iyi hissetseniz bile, hemen tıbbi yardım alın. Doz aşımı belirtileri arasında bulantı, kusma, iştah kaybı, terleme kaybı, mide / karın ağrısı, aşırı yorgunluk, sararma gözleri / deri ve koyu idrar içerebilir.

karaciğeri zarar verebilir özellikle asetaminofen ile birlikte günlük alkol kullanımı,. alkol kullanmayın.

Çocuklar (bademcik / adenoid kaldırılması dahil) belli ameliyatlarından sonra kodein içeren ürünleri kullanmamalıdır. Ayrıca, 12 yaşından küçük çocuklar için, özellikle doktor yönettiği sürece öksürük ya da ağrı tedavisinde kodein kullanmayın. kodein kullanımı solunum sorunları var 12 ve 18 yaş arasındaki çocuklarda öksürük ve ağrı tedavisinde tavsiye edilmez. Bazı çocuklar kodein daha duyarlıdır ve bu tür yavaş / sığ nefes (aynı zamanda Yan Etkiler bölümüne bakınız) gibi çok ciddi (nadiren ölümcül) solunum problemleri vardı. Bu ilaç riskleri ve yararları hakkında doktorunuza veya eczacınıza konuşun.

Ayrıca bölümüne Uyarı bakın.

Bu kombinasyon ilaç orta derecede ağrı hafif rahatlatmak yardımcı olmak için kullanılır. Bu narkotik ağrı kesici (kodein) ve narkotik olmayan ağrı kesici (asetaminofen) içerir. Kodein vücudunuzun hissediyor ve acı nasıl tepki vereceğini değiştirmek için beyinde çalışır. Asetaminofen aynı zamanda bir ateş azaltabilir.

DİĞER KULLANIMI: Bu bölümde onaylanmış mesleki ilaç için etiketleme yer almayan ancak bu sağlık profesyonel tarafından reçete edilebilir bu ilacın kullanımını içerir. o kadar sağlık uzmanı tarafından reçete edilmiştir, yalnızca bu bölümde listelenen bir durum için bu ilacı kullanın.

Bu ilaç aynı zamanda bir öksürük bastırmak için kullanılabilir.

Ayrıca bölümüne Uyarı bakın.

doktorunuz tarafından yönetmen olarak ağız yoluyla bu ilacı. Sen ya da yiyecek olmadan bu ilacı alabilir. Eğer mide bulantısı varsa, gıda ile ilaç almaya yardımcı olabilir. (Örneğin, mümkün olduğunca az kafa hareketi ile 1 ila 2 saat boyunca uzanmak gibi) bulantı azaltmak için diğer yolları hakkında doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bu ilaç sıvı formu kullanarak yapıyorsanız, dikkatli reçete doz ölçmek için bir ilaç ölçüm cihazı kullanın. Doğru dozu alamayabilirsiniz çünkü ev kaşık kullanmayın. Eğer süspansiyon alıyorsanız, her doz önce iyice şişe çalkalanır.

dozaj sağlık durumunuz ve tedaviye yanıt dayanmaktadır. daha sık ilaç almak, sizin dozu artırmak, ya da reçete daha uzun bir süre için bunu yapmayız. böylece yönettiği düzgün ilaç durdurmak.

onlar acı ilk belirtileri olarak kullanılması durumunda ağrı kesici ilaçlar ortaya iyi çalışır. Ağrı kötüleşti kadar beklerseniz, ilaç da çalışmayabilir.

Devam eden ağrı (örneğin kanser nedeniyle olduğu gibi) varsa, doktorunuz da narkotik ilaçlar uzun etkili almaya yönlendirebilir. Bu durumda, bu ilaç yalnızca gerektiğinde ani (atılım) ağrı için kullanılmış olabilir. (Örneğin naproksen, ibuprofen gibi) diğer non-narkotik ağrı kesiciler de bu ilaç ile reçete olabilir. Diğer ilaçlar ile güvenle bu ürünü kullanırken ilgili herhangi bir sorunuz olursa doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bu ilaç, bir uzun süre veya yüksek dozlarda düzenli kullanılmaktadır, özellikle çekme reaksiyonlara neden olabilir. Eğer aniden bu ilaç kullanmayı bırakın bu tür durumlarda, (örneğin huzursuzluk, sulama gözler, burun akıntısı, bulantı, terleme, kas ağrıları gibi) yoksunluk belirtileri ortaya çıkabilir. çekilme reaksiyonları önlemek için, doktorunuzun yavaş yavaş doz azaltabilir. Daha fazla bilgi için doktorunuza veya eczacınıza danışınız, ve hemen herhangi bir çekilme reaksiyonları rapor.

Bu ilaç uzun süre kullanıldığında, buna da çalışmayabilir. Bu ilaç iyi çalışıyor keserse doktorunuzla konuşun.

faydaları ile birlikte, bu ilaç nadiren anormal ilaç arama davranışı (bağımlılık) neden olabilir. Geçmişte alkol veya uyuşturucu kötüye varsa bu risk artabilir. bağımlılığı riskini azaltmak için reçete tam olarak bu ilacı.

acın devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza söyleyin.

Ayrıca bölümüne Uyarı bakın.

Bulantı, kusma, kabızlık, sersemlik, baş dönmesi, ya da uyuşukluk oluşabilir. Bir süre bu ilacı kullanırken edildikten sonra bu yan etkilerin bazıları azalabilir. Herhangi bir bu etkilerin devam ederse veya artarsa ​​hemen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

, Kabızlığı önler lif yeterli bir diyet yemek, su ve egzersiz bol miktarda. (Örneğin dışkı yumuşatıcı ile bir uyarıcı türü gibi) bir müshil seçiminde yardım için.

Bir oturuşta yükselen veya pozisyon yatarken baş dönmesi ve sersemlik riskini azaltmak için, yavaş yavaş ayağa kalk.

o size fayda yan etki riski daha fazladır karar çünkü doktor bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

, Zorluk, idrar miktarında, hızlı / yavaş kalp atışı değişikliği idrar, şiddetli mide / karın ağrısı, (halüsinasyonlar, ajitasyon, depresyon gibi) zihinsel / duygudurum değişiklikleri: hemen de dahil olmak üzere herhangi bir ciddi yan etkileri varsa doktorunuza söyleyin vizyon değişir.

bayılma, nöbet: Eğer dahil olmak üzere herhangi çok ciddi yan etkileri varsa hemen tıbbi yardım alın.

Kodein vücudunuzun güçlü bir narkotik ilaç (morfin) dönüşür. Bazı kişilerde bu değişim çok ciddi yan etki riskini artırır, her zamankinden daha tamamen hızlı ve daha olur. Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz hemen tıbbi yardım alın: Yavaş / sığ nefes, olağandışı uyuşukluk / zorluk, kafa karışıklığı uyanma.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, hemen tıbbi yardım alın.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

Ayrıca bölümüne Uyarı bakın.

Eğer asetaminofen veya kodein alerjisi varsa bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza söyleyin; veya morfin gibi diğer narkotik ağrı ilaçları (ile veya başka herhangi bir alerji varsa, bu ürün alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir gibi metabisülfit gibi inaktif maddeler () içeren daha fazla bilgi için eczacınıza konuşun olabilir…

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya özellikle bir, tıbbi öykü eczacı: solunum problemleri (astım gibi, uyku apnesi, kronik obstrüktif akciğer hastalığı-KOAH), böbrek hastalığı (örneğin kafa travması, tümör, nöbet gibi) beyin bozuklukları , karaciğer hastalığı, (enfeksiyon nedeniyle tıkanma gibi, kabızlık, ishal, paralitik ileus), kişisel veya düzenli kullanımı aile öyküsü / uyuşturucu / alkol kötüye kullanımı, mide / bağırsak problemleri (örneğin konfüzyon, depresyon gibi) zihinsel / duygudurum bozuklukları, zorluk (örneğin prostat nedeniyle gibi) idrar, safra kesesi hastalığı, pankreas (pankreatit) hastalık.

Bu ilaç başınızı döndürebilir veya uykulu yapabilir. Araç, makine kullanımı, ya da size güvenle bu tür etkinlikler yapabilir emin olana kadar uyanıklık gerektiren herhangi bir etkinlik yapmayın. Alkollü içeceklerden kaçının.

Sıvı ürünler şeker ve alkol içerebilir. Eğer diyabet, alkol bağımlılığı, karaciğer hastalığı veya / sınırlandırmak diyet bu maddelerin önlemek için gerektiren herhangi bir diğer koşul varsa dikkatli olunmalıdır. güvenle bu ürünü kullanma konusunda doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Ameliyattan önce, (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünler hakkında doktorunuza veya diş hekiminize söyleyin.

Bazı çocuklarda aşırı uykululuk, kafa karışıklığı, ya da yavaş / sığ / gürültülü solunum gibi bu üründe kodein çok ciddi yan etkileri, daha duyarlı olabilir. (Bölüm Uyarı Ayrıca bkz.)

Büyük yetişkin bu ilaç, özellikle karışıklık, baş dönmesi, uyuşukluk, ve yavaş / sığ nefes yan etkilerine daha duyarlı olabilir.

bu ilacı kullanmadan önce, çocuk doğurma çağındaki kadınlar riskleri ve yararları konusunda doktor (lar) ile konuşmak gerekir. Hamile iseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildiriniz. açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Hamileliğin ilk iki ayında kullanılırsa biraz doğum defektleri riskini artırabilir. Ayrıca, uzun bir süre için veya beklenen teslimat tarihini yakın yüksek dozlarda kullanarak doğmamış bebeğe zarar verebilir. riskini azaltmak için, mümkün olan en kısa süre için en küçük etkin dozu alınız. Böyle, bu normal değildir ve durmuyor ağlama, yavaş / sığ nefes alma, sinirlilik, kusma, ishal veya gibi yeni doğan bebekte herhangi bir semptom fark ederseniz hemen doktorunuza söyleyiniz.

Bu ilaç anne sütüne geçer ve nadiren hemşirelik bebekte istenmeyen etkileri olabilir. Bebeğinize olağandışı uykululuk, zorluk besleme, sorun nefes, ya da alışılmadık güçsüzlük gelişirse hemen doktorunuza söyleyiniz. emzirme önce doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Ayrıca bölümüne Uyarı bakın.

senin ilaçlar işe ya da ciddi yan etkileri için riskini artırabilir nasıl ilaç etkileşimleri değişebilir. Bu belge, mümkün olan tüm ilaç etkileşimleri içermez. (Reçete / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile paylaşabilirsiniz. Başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

Bu ilaç ile etkileşime girebilir Bazı ürünler şunlardır: Belirli ilaçlar ağrı, ketokonazol (örneğin pentazosin, nalbufin, butorfanol gibi karışık narkotik agonist-antagonist), narkotik antagonistleri (naltrekson gibi, nalokson).

Bu ilaç da nefes etkileyecek veya uyuşukluğa neden olabilir diğer ürünlerle alınırsa (örneğin yavaş / sığ nefes alma, şiddetli uyku / baş dönmesi gibi) ciddi yan etki riski artabilir. uyku ya da anksiyete (örneğin alprazolam, diazepam, zolpidem gibi) diğer alkol gibi ürünleri, antihistaminikler (örneğin setirizin olarak, difenhidramin), ilaçlar, kas gevşeticiler (örneğin carisoprodol olarak, cyclobenzaprine) alıyorsanız doktorunuza veya eczacınıza söyleyin, ve (örneğin hidrokodon olarak, morfin) diğer narkotik ağrı kesiciler.

Bu ilaç muhtemelen yanlış test sonuçları neden (amilaz / lipaz düzeyleri de dahil olmak üzere), bazı laboratuar testleri ile etkileşebilir. emin laboratuvar personeli olun ve tüm doktorlar bu ilacı kullanmak biliyorum.

Aşırı dozda şüpheleniliyorsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Doz aşımı belirtileri şunlar olabilir: Yavaş / sığ nefes, mide bulantısı, kusma, iştah kaybı, terleme kaybı, mide / karın ağrısı, yavaş kalp atışları, aşırı yorgunluk, sararma gözleri / deri, koyu renkli idrar, bilinç kaybı.

Başkaları bu ilaç paylaşmayın. Bu yasalara aykırıdır.

Bu ilaç sadece mevcut durum için reçete edilmiştir. Doktorunuz bunu yapmak için yönlendirir sürece başka bir durum için daha sonra kullanmayınız. Başka bir ilaç, bu durumda gerekli olabilir.

Eğer düzenli olarak bu ilacı ve bir dozu atlarsanız, kısa sürede hatırlıyorum olarak almak. bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak. Normal zamanda bir sonraki doz alın. yetişmek için doz çift etmeyin.

ışık ve nemden uzak, oda sıcaklığında saklayınız. Bu ilaç farklı markalar farklı depolama ihtiyaçları vardır. Markanızı saklamak veya eczacınıza danışınız ilgili talimatlar için ürün ambalajı kontrol edin. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. veya yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.